BEZPIECZNE TRANSAKCJE W INTERNECIE
Z 3D SECURE

Zabezpieczenie płatności online VISA i Mastercard poprzez potwierdzenie tożsamości płacącego

Według danych bankowych suma transakcji oszukańczych w III kwartale 2020 r. wyniosła 12,9 mln zł. Osiągając wskaźniki oszustw na poziomie 0,006 proc. dla wartości i 0,003 proc. dla liczby transakcji, Polska w obszarze SEPA (ponad 40 państw UE i terytoriów zależnych, w których możliwe są bezgotówkowe rozliczenia w euro), była w czołówce rankingu najbardziej bezpiecznych pod tym względem krajów.

Możliwość skutecznego zabezpieczenia płatności online oznacza dla banku z jednej strony większe bezpieczeństwo i satysfakcję klientów, a z drugiej mniejsze ryzyko i koszty związane z oszustwami.

Technologia 3D Secure i związane z nią usługi ITCARD podnoszą bezpieczeństwo internetowych transakcji z użyciem kart VISA i Mastercard, obniżając ryzyko strat banku i jego klientów.

Wzmocnione bezpieczeństwo transakcji internetowych

Protokół 3D Secure uzupełnia procedurę autoryzacji płatności w Internecie etapem uwierzytelnienia tożsamości płacącego. Uwierzytelnienie oparte jest na interakcji trzech domen (3D) www: sprzedawcy i banku otrzymującego płatność, banku wydającego kartę oraz domeny pośredniej. Tożsamość użytkownika zostaje potwierdzona na serwerze kontroli dostępu (ACS), należącym do banku wydającego kartę. Potwierdzenie gwarantuje, że próba uwierzytelnienia pochodzi od kupującego, a nie od sprzedawcy. Uwierzytelnienie jest również dowodem zawarcia transakcji przez kupującego.

W większości przypadków banki delegują obsługę serwera ACS wyspecjalizowanemu, zewnętrznemu dostawcy takiemu jak ITCARD.

Platforma 3D Secure ITCARD

ITCARD oferuje bankom funkcję serwera ACS zarówno dla wersji 3D Secure wdrożonej przez organizację płatniczą Visa (Verified by Visa), jak i tej wprowadzonej przez Mastercard (Mastercard SecureCode). ITCARD oferuje dodatkowy poziom zabezpieczenia, przewidziany w protokole 3D Secure, jakim jest jednorazowe hasło wysyłane przez SMS w celu sprawdzenia tożsamości użytkownika.

ITCARD jest certyfikowanym dostawcą usług dla VISA i Mastercard, spełniając wszystkie wymagania organizacji płatniczych w zakresie procesowania transakcji, rozliczania i obsługi reklamacji. Bezpieczeństwo systemów i procedur, używanych przez ITCARD, potwierdzone jest certyfikatem zgodności ze standardem PCI DSS.

Wyślij wiadomość przez formularz, skontaktujemy się z Tobą.
;