BEZPIECZNE TRANSAKCJE W INTERNECIE
Z 3D SECURE

Zabezpieczenie płatności online VISA i MasterCard poprzez potwierdzenie tożsamości płacącego

Według danych NBP1 w 2014 roku zanotowano w Polsce blisko 80 tysięcy oszukańczych operacji kartami płatniczymi, o wartości ponad 28 milionów PLN. Najczęściej, bo w ponad 40% przypadków, były to oszustwa internetowe. W tym samym okresie udział tych ostatnich w oszukańczych operacjach kartami wzrósł o 6 punktów procentowych.

Możliwość skutecznego zabezpieczenia płatności online oznacza dla banku z jednej strony większe bezpieczeństwo i satysfakcję klientów, a z drugiej mniejsze ryzyko i koszty związane z oszustwami.

1 - Narodowy Bank Polski, Ocena funkcjonowania polskiego systemu płatniczego w II półroczu 2014 r, kwiecień 2015.

Technologia 3D Secure i związane z nią usługi ITCARD podnoszą bezpieczeństwo internetowych transakcji z użyciem kart VISA i MasterCard, obniżając ryzyko strat banku i jego klientów.

Wzmocnione bezpieczeństwo transakcji internetowych

Protokół 3D Secure uzupełnia procedurę autoryzacji płatności w Internecie etapem uwierzytelnienia tożsamości płacącego. Uwierzytelnienie oparte jest na interakcji trzech domen (3D) www: sprzedawcy i banku otrzymującego płatność, banku wydającego kartę oraz domeny pośredniej. Tożsamość użytkownika zostaje potwierdzona na serwerze kontroli dostępu (ACS), należącym do banku wydającego kartę. Potwierdzenie gwarantuje, że próba uwierzytelnienia pochodzi od kupującego, a nie od sprzedawcy. Uwierzytelnienie jest również dowodem zawarcia transakcji przez kupującego.

W większości przypadków banki delegują obsługę serwera ACS wyspecjalizowanemu, zewnętrznemu dostawcy takiemu jak ITCARD.

Platforma 3D Secure ITCARD

ITCARD oferuje bankom funkcję serwera ACS zarówno dla wersji 3D Secure wdrożonej przez organizację płatniczą Visa (Verified by Visa), jak i tej wprowadzonej przez MasterCard (MasterCard SecureCode). ITCARD oferuje dodatkowy poziom zabezpieczenia, przewidziany w protokole 3D Secure, jakim jest jednorazowe hasło wysyłane przez SMS w celu sprawdzenia tożsamości użytkownika.

ITCARD jest certyfikowanym dostawcą usług dla VISA i MasterCard, spełniając wszystkie wymagania organizacji płatniczych w zakresie procesowania transakcji, rozliczania i obsługi reklamacji. Bezpieczeństwo systemów i procedur, używanych przez ITCARD, potwierdzone jest certyfikatem zgodności ze standardem PCI DSS.

Wyślij wiadomość przez formularz, skontaktujemy się z Tobą.
;