BEZPIECZEŃSTWO
I ZARZĄDZANIE RYZYKIEM

Najlepsze praktyki i najwyższe standardy bezpieczeństwa urządzeń, systemów informacji i procedur

W 2Q 2020 roku w Polsce używano ponad 43,3 milionów kart płatniczych, którymi dokonano 1,7mld transakcji o łącznej wartości 187,5 miliardów złotych. Wobec rozpowszechnienia kart i rosnącego wolumenu transakcji, minimalizacja ryzyka związanego z nieuprawnionymi operacjami ma krytyczne znaczenie dla banków.

Powierzając obsługę transakcji kart płatniczych ITCARD banki zyskują zaufanego i doświadczonego partnera, który minimalizuje ryzyko i obniża koszty banku dzięki wyspecjalizowanej wiedzy, niezawodnej infrastrukturze i procedurom bezpieczeństwa zgodnym z najwyższymi standardami.

Zespół doświadczonych specjalistów

Wybór ITCARD jako partnera oznacza dla banku dostęp do kompetencji zespołu wysokiej klasy specjalistów bezpieczeństwa danych, łączących doświadczenie z obszarów bankowości i technologii informacji.

Minimalizacja ryzyka oszustw

ITCARD prowadzi stały monitoring i ewaluację (scoring) transakcji w celu oszacowania ryzyka oszustwa. Bank otrzymuje pełne raporty i ostrzeżenia o nieuprawnionych transakcjach, mając przy tym możliwość ustawienia parametrów i priorytetu raportów.

Nowoczesne technologie zabezpieczania danych

ITCARD wykorzystuje nowoczesne technologie – takie jak 3D Secure dla zabezpieczania transakcji internetowych i FingerVein dla biometrycznego uwierzytelniania użytkowników urządzeń bankomatowych.

Bezpieczna i niezawodna infrastruktura

ITCARD posiada dwa centra przetwarzania danych z serwerami dedykowanymi dla organizacji płatniczych, EAS – VISA i MIP – Mastercard, które w pełni zabezpieczają ciągłość́ przetwarzania transakcji.

Gwarancja najlepszych praktyk i procedur w zakresie bezpieczeństwa danych

Efektywność procedur bezpieczeństwa, wdrożonych przez ITCARD, i ich zgodność ze standardem branżowym PCI DSS gwarantuje certyfikat, wydany przez zewnętrznego audytora i odnawiany co roku, zgodnie z wymogami VISA i Mastercard.

Przetwarzanie transakcji zgodne z wymogami VISA i Mastercard

ITCARD posiada dwa centra przetwarzania danych z serwerami dedykowanymi dla organizacji płatniczych, EAS – VISA i MIP – Mastercard, które w pełni zabezpieczają ciągłość́ przetwarzania transakcji.

Wyślij wiadomość przez formularz, skontaktujemy się z Tobą.
;