OBSŁUGA PŁATNOŚCI HCE
(Host Card Emulation)

Infrastruktura i obsługa bezpiecznych, zbliżeniowych płatności mobilnych najnowszej generacji

Polacy masowo zaadoptowali karty zbliżeniowe, które stanowiły w I kwartale 2015 roku blisko 75% wszystkich kart płatniczych w kraju1. Jednocześnie blisko połowa Polaków gotowa jest dokonywać płatności zbliżeniowych smartfonem2. Zapotrzebowaniu konsumentów na nowoczesne, wygodne formy płatności doskonale odpowiada technologia HCE (Host Card Emulation), przełamująca dotychczasowe ograniczenia w zakresie płatności mobilnych.

1 - NBP, Informacja o kartach płatniczych I kwartał 2015 r.
2 - InSites Consulting – wrzesień 2014 r.

Dzięki ofercie HCE ITCARD, opartej na przełomowej technologii, niezawodnej infrastrukturze i sprawdzonych usługach, banki mogą zapewnić swoim klientom innowacyjną, wygodną i bezpieczną metodę płatności mobilnych.

Przełom w płatnościach mobilnych

Technologia HCE zabezpiecza i przechowuje dane karty płatniczej na wyspecjalizowanych serwerach w chmurze obliczeniowej. Tym samym różni się zasadniczo od rozwiązań poprzedniej generacji, wykorzystujących do zabezpieczenia danych chip karty płatniczej lub kartę SIM telefonu. Zapisywanie danych karty w chmurze pozwala na oferowanie płatności mobilnych:

  • dla kart już wydanych, bez konieczności wydawania nowego plastiku,
  • dla wszystkich typów kart (przedpłacone, debetowe, kredytowe czy obciążeniowe) z technologią zbliżeniową,
  • dla produktów kartowych bez konieczności fizycznego wydawnictwa kart,
  • niezależnie od operatora sieci komórkowej,
  • w ramach aplikacji mobilnej banku

Bezpieczna i niezawodna infrastruktura ITCARD

Wyspecjalizowane serwery w centrach przetwarzania danych ITCARD w pełni zabezpieczają dane klientów banku i zapewniają ciągłość́ procesowania transakcji HCE obsługiwanych przez ITCARD.

Najlepsze praktyki i procedury w zakresie bezpieczeństwa danych

Rozwiązanie oparte na usłudze HCE jest zgodne z wymogami organizacji płatniczych VISA oraz MasterCard. Dodatkowo efektywność procedur bezpieczeństwa danych, wdrożonych przez ITCARD i ich zgodność ze standardem branżowym PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) gwarantuje odnawiany co roku certyfikat, wydawany przez zewnętrznego audytora bezpieczeństwa.

Obsługa płatności

ITCARD może zarządzać usługą płatności HCE oferowaną przez bank, w tym aktywując i ustawiając karty, a także prowadząc autoryzację i rozliczanie płatności HCE.

Umacnianie lojalności klientów

Wdrożenie mobilnej aplikacji płatności stanowi dla banku okazję do wzmacniania lojalności klientów. Realizacja wszystkich płatności poprzez aplikację banku eliminuje konkurencyjne portfele elektroniczne. Jednocześnie aplikacja pozwala na spersonalizowaną komunikację z klientem i wprowadzanie programów lojalnościowych.

Wyślij wiadomość przez formularz, skontaktujemy się z Tobą.
;